Jak vybírat

 

 

Jak vybrat Vašemu pejskovi tu správnou velikost obojku, postroje nebo třeba bundičky? Každý pes má svoji "konfekční" velikost, která se může lišit i v rámci čistokrevných plemen, která mají své rozměry předepsané. Pro začátek je tedy dobré "vzít mu míry" - a to délku zad od krku k ohonu (A), obvod hrudníku v nejširším místě (B) a obvod krku (C). Pokud si nejste jisti, kde pejska změřit, inspirujte se naší "modelkou" Rimseym...

 

 

 

 

 

 

 

NÁVOD PRO JEDNOTLIVÉ VÝROBKY:

 

 

Obojek, antiparazitní jantarový obojek, chladící obojek Aqua Coolkeeper, chladící šátek Aqua Coolkeeper 

Správnou velikost obojku určíte podle obvodu krku psa (rozměr C).  Krk změříte jednoduše a přesně za pomoci krejčovského metru. Obvod krku měřte v nejširším místě, od úrovně kohoutku.  Vhodné je krejčovský metr při měření příliš neutahovat a ponechat malou rezervu. Podle naměřené hodnoty vyberete správnou velikost obojku nebo šátku.

 

                                              

 

 

 

Postroj, chladící postroj Aqua Coolkeeper

U těchto výrobků je důležitým rozměrem obvod hrudníku (rozměr B).  Změřte svého pejska pomocí krejčovského metru okolo hrudníku v nejširším místě. Vhodné je krejčovský metr při měření příliš neutahovat a ponechat malou rezervu. Podle naměřené hodnoty vyberete správnou velikost postroje. 

 

                                    

 

 

 

Chladící postroj Aqua Coolkeeper s úchytem pro vodítko

Při výběru tohoto typu postroje je důležité znát obvod hrudníku (rozměr B) svého pejska a také obvod krku (rozměr C). Tyto míry změřte pomocí krejčovského metru. Obvod hrudníku měřte v nejširším místě hrudníku. Obvod krku měřte taktéž v nejširším místě, od úrovně kohoutku.  Vhodné je krejčovský metr při měření příliš neutahovat a ponechat malou rezervu. U tohoto výrobku lze obvod hrudníku nastavit (v rozmezí uvedeném u každé velikosti), obvod krku nastavitelný není, má pouze jeden rozměr.

 

 

 

Chladící vesta Aqua Coolkeeper, postroj s kabátkem, trička, mikiny, bundy, kalhoty

Pro výběr správné velikosti těchto výrobků potřebujete znát obvod hrudníku (rozměr B) a také déku zad (rozměr A).  Nejdůležitějším rozměrem pro to, aby postroj, vesta či jiný kousek oblečení co nejlépe seděl, je obvod hrudníku. Délka zad je spíše doplňkovým a orientačním údajem. Psí plemena jsou velice rozmanitá a délkou přes záda nelze jednotlivým pejskům vždy vyhovět na 100%.  Svého pejska změřte pomocí krejčovského metru okolo hrudníku v nejširším místě. Vhodné je krejčovský metr při měření příliš neutahovat a ponechat malou rezervu. Změřte také délku zad od kohoutku ke kořeni ocasu. Podle naměřených hodnot vyberte vhodnou velikost výrobku, s přihlédnutím k rozměru hrudníku.

 

                                   

 

 

 

Pokud si nejste jisti, jakou velikost obojku, postroje nebo třeba bundičky pro svého pejska zvolit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám s výběrem pomůžeme. A i kdyby se to napoprvé nepodařilo, zboží vám samozřejmě vyměníme.